Kviečiame į seminarą "Etninės bendrijos, daugiakalbystė ir savimonės Lietuvoje XIV a....
2023 m. balandžio 27 d. (ketvirtadienį) 12:00 val. kviečiame į dr. Artūro Dubonio seminarą* "Etninės bendrijos, daugiakalbystė ir savimonės Lietuvoje XIV a. pirmoji pusė – 1501 m.".

Seminaras vyks Lietuvos istorijos institute (Tilto g. 17., Vilnius), 320 kab.
Senosios Lietuvos valstybės, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, kūrimo iniciatyva priklausė iš lietuvių etnoso kilusiai politinei ir socialinei valdžiai. Kita vertus, lietuvių užvaldomi rusėnai nebuvo vien ekspansijos objektas – jie veiksmingai dalyvavo LDK radimesi. Dviejų, o pasirodžius lenkams – trijų, etnokultūrinių bendrijų sąveika nulėmė jų savitus kalbinius santykius, skatino ir maitino to meto lietuvių socialinių-politinių ir etnokultūrinių tapatybių radimąsi – lietuviškumo raišką. Seminare ieškoma atsakymo į klausimą, koks lietuvių ir rusėnų kalbų vaidmuo šiame procese, kokios būta Vėlyvųjų viduramžių lietuvių savimonės.
*Seminaras organizuojamas, vykdant Lietuvos istorijos instituto 2022–2026 m. mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programą „Nuo asmens prie bendruomenės: Lietuvos Metrikos ir kitų reikšmingų LDK istorijos šaltinių tyrimai".
Informacija atnaujinta 2023-04-12 13:46