Viena dr. Agnės Čivilytės paskaita Tiubingeno universitete

2024 m. birželio 14 d. Lietuvos istorijos instituto archeologijos skyriaus vyresnioji darbuotoja Agnė Čivilytė Tiubingeno (Vokietija) universitete skaitys pranešimą „Grupinis portretas su ponia: Marijos Gimbutienės Tiubingeno fazė‘.

Eidami Tiubingeno instituto koridoriumi, tarp absolventų nuotraukų pamatysite Marijos Gimbutienės (1921-1994) - karo pabėgėlės iš Lietuvos - veidą. Tai buvo trumpas, bet svarbus jos gyvenimo laikotarpis, turėjęs įtakos tolesnei jos mokslinei karjerai ir jos hipotezių apie Kurganus ir Deivę Motiną plėtotei. Dr. Agnė Čivilytė šioje paskaitoje pasakoja apie A. Gimbutienės studijas Tiubingene ir disertacijos rašymo sąlygas istoriniame kontekste. Nors pati Gimbutienė Tiubingeno etapą apibūdino kaip „pašėlusį šokį tarp knygos ir puodo“, čia gautas daktaro laipsnis jai atvėrė duris tolesnei akademinei karjerai Jungtinėse Amerikos Valstijose. Archyvų duomenys, asmeninis susirašinėjimas ir Gimbutienės prisiminimai nušviečia įdomią Tiubingeno instituto istorijos pusę ir archeologijos mokslo raidą pokarinėje Vokietijoje.

Informacija atnaujinta 2024-06-04 11:07