Lietuvos istorijos instituto mokslininkai nuolatos duoda interviu įvairioms žiniasklaidos priemonėms, dalijasi informacija apie aktualius ir įdomius istorinius klausimus bei savo naujausius atradimus. Lankytojų dėmesiui atrinkti įdomiausi pasakojimai ir interviu su Lietuvos istorijos instituto mokslininkais.
- Kiek lietuviškų žodžių žinojo Napoleonas ir kur paslėpti prancūzų lobiai? Tą sužinosite perskaitę 15min.lt interviu su dr. Virgilijumi Pugačiausku
-
Nesantuokiniai ryšiai XVIII amžiaus Vilniuje? Už tai tekdavo bažnyčioje ir kryžiumi gulėti. Plačiau apie tai pasakoja dr. Jolita Sarcevičienė
- Ką žinome apie vasario 16-osios užkulisius? Klausykime interviu „Istorijos detektyvų“ laidoje su dr. Algimantu Kasparavičiumi
- Dr. Tomo Balkelio interviu apie vasario 16-ąją: retas suprato kokią tai buvo nepriklausomybė
- Dr. Algimantas Kasparavičiaus interviu apie brolius Narutowiczius ir lenkiškąjį pėdsaką vasario 16-osios nutarime.
- Lietuvos istorijos instituto buvę direktoriai dr. Rimantas Miknys bei dr. Alvydas Nikžentaitis bei dabartinis direktorius dr. Aurimas Švedas kalba apie „Vilniaus istorijos“ tritomį.
- Dr. Zita Medišauskienė pasakoja apie vilniečių pramogas XIX amžiuje.
- Viena iš „Vilniaus istorijos“ trečiojo tomo autorių dr. Vitalija Stravinskienė pasakoja apie Vilniaus miestą 1920-1939 metais.
- Lietuvos istorijos instituto mokslininkai dr. Mindaugas Klovas, dr. Rimantas Miknys ir dr. Tomas Balkelis kalba apie Vilnių - ar tikrai jis tolerancijos miestas?
- Dr. Algimantas Kasparavičius kalba „Žinių radijo“ laidoje: Kaip atrodo Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai santykiai?
- Lietuvos istorijos instituto mokslininkas italas dr. Andrea Griffante pasakoja apie savo gyvenimo patirtis Lietuvoje, kaip jis atrado mūsų šalį ir kodėl susidomėjo Pirmojo pasaulinio karo ir Vilniaus istorija.
- Interviu su dr. Algimantu Kasparavičiumi apie tai ar buvo galima išvengti Lenkijos ir Lietuvos konflikto 1918-1920 metais?
- INFO TV laidoje „100 metų propagandos“ dr. Tomas Balkelis kalba apie tarpukario Lietuvos ir Lenkijos konfliktą.
- Du lietuvos istorijos instituto mokslininkai: dr. Saulius Grybkauskas ir dr. Tomas Balkelis dalyvauja LRT televizijos laidoje „Istorijos detektyvai“, kurioje kalba apie L. Brežnevo kultą ir kaip susiformavo bendrinė lietuvių kalba.
- LRT KLASIKOS laidos „Pakeliui su klasika“ rubrikoje „Be kaukių“ dr. Ieva Balčiūnė pasakoja apie nereikalingus vaikus vaikus sovietmečiu.
- Interviu su dr. Algimantu Kasparavičiumi lenkų kalba apie tai, kad stipri kariuomenė yra Lietuvos nepriklausomybės garantas.
- Portalo lrt.lt skiltyje „Nuomonės“ dr. Algimantas Kasparavičius rašo kodėl lapkričio 11-ąją turi švęsti ir Lenkija, ir Lietuva.
- Dr. Vitalija Stravinskienė dalyvauja „Žinių radijo“ diskusijoje Žūti, kentėti ar susitaikyti, o gal gelbėtis: ką žinome apie karo pabėgėlius?
- Dr. Algimantas Kasparavičius kalba „Žinių radijo“ laidoje Šaltasis karas grįžta: kas laukia pasaulio?
- Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Aurimas Švedas: blogio likimo akivaizdoje privalome mąstyti apie istorijos pamokas
- Pokalbis su Lietuvos istorijos instituto mokslininkais dr. Mindaugu Klovu, dr. Vitalija Stravinskiene bei Lietuvos istorijos institutu direktoriumi dr. Aurimu Švedu: Vilniaus istorija: kaip tapome Europos dalimi?
- LRT KLASIKOS laidos „Pakeliui su klasika“ rubrikoje „Be kaukių“ dr. Tomas Balkelis kalba apie tai ko mes (ne)pasimokome iš istorijos.