Spalio 24 d., antradienį, 13 val., Lietuvos istorijos institute, 320 auditorijoje, vyks tyrėjo ir režisieriaus Giorgio Ruggeri trumpametražio filmo „Piove a Wilno“ („Vilniuje lyja“) premjera.

Archyvinis dokumentinis trumpametražis filmas bando rekonstruoti miesto, kurio nebėra, tačiau kuris tuo pat metu tebeegzistuoja iš esmės beveik nepakitęs, audiovizualinę patirtį. Šis daugiasluoksnis impresionistinis Vilniaus portretas parodo miestą iš italų reporterių, kurie jame lankėsi ir apie jį rašė 1920–1940 m., perspektyvos.

Renginyje bus rodomas filmas (trukmė: 23 min.) ir pristatomas istorinis tiriamasis darbas bei kūrybinis procesas, kuriuo metu jis buvo sukurtas. Projektas įgyvendintas Lietuvos istorijos institute 2022 – 2023 m., jį finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Kartu su montažo režisiere Igne Narbutaite sukurtas trumpametražis filmas buvo eksponuojamas Krokuvos nacionaliniame muziejuje Giedrės Jankevičiūtės ir Andrzejaus Szczerskio kuruojamoje parodoje „Vilnius Wilno Vilne - One city many stories“ kontekste. Ši paroda lapkričio 9 dieną bus atidaryta Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje.

Filmas bus rodomas italų kalba su lietuviškais subtitrais.
G. Ruggeri pristatymas vyks anglų kalba.

1991 m. Italijoje gimęs ir Vilniuje gyvenantis Giorgio Ruggeri studijavo viešąją istoriją Milano universitete ir vizualinės komunikacijos dizainą Vilniaus dailės akademijoje. Savo projektuose jis siekia aktualizuoti praeitį: pakartotinai panaudodamas ir interpretuodamas archyvinę medžiagą, ją paverčia įtaigiais pasakojimais, plėtojamais įvairiose medijose ir hibridiniuose formatuose. Šiuo metu jis kuria ilgametražį dokumentinį filmą „Parentesi baltica“ („Baltijos intervalas“).

Informacija atnaujinta 2023-10-22 19:55