Sveiki Lietuvos istorijos instituto kolegos,

informuojame Jus, kad nuo 2022-03-08 pradeda veikti paramos ukrainiečių istorikams, archeologams, etnologams (toliau – Ukrainiečių istorikai), nukentėjusiems nuo karo remti, iniciatyvinė grupė. Jos tikslas – rinkti lėšas ir jomis remti konkrečius asmenis ar jų šeimas, nukentėjusius nuo karo.

Ukrainiečių istorikų paramos iniciatyvinės grupės steigėjais sutiko būti Lietuvos istorijos instituto bendruomenės nariai – habil. dr. Tamara Bairašauskaitė, dr. Agnė Čivilytė, dr. Rytis Jonaitis, dr. Robertas Jurgaitis, dr. Irma Kaplūnaitė, dr. Mindaugas Klovas, dr. Elmantas Meilus, Saulius Sarcevičius, dr. Vida Savoniakaitė, dr. Gintautas Sliesoriūnas, dr. Darius Staliūnas. Steigėjų sąrašas gali būti pildomas ir juo gali tapti kiekvienas mokslininkas, išreiškęs tokį norą. Steigėju gali būti ne tik LII, bet ir kitų mokslinių institucijų darbuotojai. Tapdami steigėjais, savo autoritetu remiate paramos Ukrainiečių istorikams iniciatyvą.

Surinktas lėšas paskirstys iš steigėjų sąrašo išrinkti 5 nariai.

Finansinę paramą galima pervesti į Sauliaus Sarcevičiaus vardu atidarytą atskirą sąskaitą SEB banke –LT507044090102976385, paskirties laukelyje būtina įrašyti – parama Ukrainos istorikams.

Atkreipiame dėmesį, kad prie iniciatyvos galima prisidėti ne tik finansiškai, bet ir renkant bei mums siunčiant duomenis apie pagalbos prašančius asmenis. Tokiu atveju reikia šių duomenų:

1. vardas, pavardė;
  2. situacija, kurioje atsidūrė kolega – kariauja, pabėgėlis pats ar jo šeima, sunaikintas turtas ir pan. Kuo smulkesnė informacija – tuo geriau, tačiau čia nėra kažkokio standarto. Taip pat reiktų pažymėti, nuo ko gauta informacija ir kokio ji senumo;
  3. gyvenimo vieta;
  4. banko pavadinimas bei adresas;
  5. banko SWIFT numeris;
  6. asmens sąskaitos numeris (kortelės numeris netinka);
  7. kontaktai – telefonas, el. paštas ar Facebook nuoroda.

Svarbiausi yra 1,2 ir 6 punktai. Pradžiai užtektų ir tokios informacijos.

Iš anksto dėkojame visiems prisidėsiantiems prie paramos, kartu mes stipresni.

Kylant klausimams, susisiekti su:

Saulius Sarcevičius, tel. Nr. 868580681, sausarii@gmail.com

Ieva Stachovaitė, tel. Nr. 869096941, ieva.stachovaite@istorija.lt