Pradžia

lt
en
Tarptautinė virtuali konferencija "Marija Gimbutienė Lietuvoje ir pasaulyje"

2021 m. balandžio 29-30 d. įvykis tarptautinė virtuali konferencija "Marija Gimbutienė Lietuvoje ir pasaulyje: minint šimtąsias gimimo metines".

2021 m. UNESCO yra paskelbti garsios lietuvių mokslininkės Marijos Gimbutienės metais ir skirti paminėti jos 100-ioms gimimo metinėms.

Šia proga Lietuvos istorijos institutas ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai organizuoja virtualią tarptautinę konferenciją „Marija Gimbutienė Lietuvoje ir pasau­lyje: minint šimtąsias gimimo metines“.

Marija Alseikaitė Gimbutienė (1921–1994) yra viena žymiausių Lietuvos archeologių, jos darbai žinomi ir vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai išskirtinė asmenybė ir plataus akiračio archeologijos, religijotyros, etnologijos, kalbotyros bei menotyros tyrėja. Marijos Gimbutienės vardas ir idėjos nepraranda aktualumo tiek įvairių sričių akademiniuose sluoksniuose, tiek ir plačiosios vi- suomenės diskusijose. Mokslininkės įžvalgomis remiasi šiuolaikiniai archeologijos, lingvistikos ir netgi DNR tyrimai.

Marija Gimbutienė – kontroversiška mokslininkė, jos idėjos sukėlė skirtingas reakcijas. Renginio tikslas – suburti į bendrą diskusiją įvairių sričių specialistus ir aptarti M. Gimbutienės tyrimų svarbą da- bartiniame mokslo pasaulyje. 22 mokslininkai iš 8 pasaulio ir Europos šalių kalbės apie M. Gimbutienę kaip pedagogę, organizatorę, keliautoją bei tyrinėtoją. Konferencijoje bus skaitomi pranešimai, kuriais bus pristatyti naujausi archeologiniai tyrimai, originalios įžvalgos ir perspektyvos. Tai praeities žmogaus tikėjimo ir pasaulėžiūros klausimai, reikšmingų, permainingų procesų priežastingumo, civilizacijos sąvokos apibrėžimo ir jos taikymo Europos archeologijoje, migracijos klausimai ir daugybė kitų temų, rodančių, kad mokslas juda pirmyn. Marijos Gimbutienės darbai tebėra aktualūs ir šiandien, o dialogas tarp skirtingų kartų ir įvairių disciplinų mokslininkų leidžia ne tik geriau suprasti praeitį, bet žvelgti ir į ateitį.

Konferencijos programa.

Konferencijos bus transliuojama:

Lietuvos istorijos instituto Facebook paskyroje:

https://www.facebook.com/Ltistorija

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų Facebook ir Youtube paskyrose:

https://www.facebook.com/valdovurumai

Youtube lietuviškas kanalas  https://www.youtube.com/user/valdovurum

Youtube angliškas kanalas https://www.youtube.com/channel/UCCEQ5x3a6lMVOaKodzFMAmQ      

Informacija atnaujinta 2021-04-14 09:31
*easy_to_read_icon* *easy_to_read_icon*