Knygos „1791 m. gegužės 3 d. Konstitucija. Abiejų Tautų Respublikos testamentas“ pristatymas

Lietuvos visuomenėje iki šio lūžta ietys diskutuojant, kaip reikėtų vertinti 1791 m. gegužės 3 d. Konstituciją bei jos gynėjus. Ar konstitucija sunaikino lietuvos valstybingumo idėją? O gal šiai idėjai buvo palikta egzistencijos viltis? Kas buvo konstitucininkai? Tikrieji Lietuvos patriotai ar jos išdavikai? Šiuos ir kitus klausimus vėl skatina svarstyti nauja profesoriaus Richard Butterwick-Pawlikowski knyga „1791 m. gegužės 3 d. Konstitucija. Abiejų Tautų Respublikos testamentas“

Minint Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-ųjų

metines  2021 m. gegužės 3 d.  17:00 – 18:00 val. įvyks virtuali diskusija, skirta profesoriaus Richard Butterwick-Pawlikowski knygai.

Diskusijos dalyviai: prof. dr. Richard Butterwick-Pawlikowski (University College London), prof. dr. Alfredas Bumblauskas (Vilniaus universitetas), prof. dr. Michał Kopczyński (Uniwersytet Warszawski), doc. dr. Robertas Jurgaitis (Lietuvos istorijos institutas).

Diskusijos moderatorius: Rimvydas Valatka

Diskusija vyks lietuvių ir anglų kalbomis (su sinchroniniu vertinimu)

Diskusijos transliacijos vieta: Valdovų rūmai

Renginio organizatoriai: