Lietuvos istorijos institutas maloniai kviečia į paskaitą “Vilniaus plytininkai arba ką gali pasakyti plyta“. Pranešėjas Saulius Sarcevičius. Paskaita vyks 2015 m. gegužės mėn. 5 d. 18 val. Lietuvos istorijos instituto Mažojoje posėdžių salėje (1 aukštas), Kražių g. 5.

Tai devintoji paskaita iš paskaitų ciklo „Vilniaus skaitymai – 2015“.

VILNIAUS SKAITYMAI - 2015

Programa:

01.13. Įvadas į Vilniaus amatų istoriją (Agnius Urbanavičius)

01.27. Kokias valstybės sostinės funkcijas išsaugojo Vilnius XVII-XVIII amžiuje? (Gintautas Sliesoriūnas)

02.10. Amatininkų cechai XIX a. Vilniuje: viduramžių tradicijos agonija (V. Pugačiauskas)

02.24. XIX a. I-osios pusės kariniai įtvirtinimai Vilniaus centre: paskirtis, statyba, eksploatacija (V. Pugačiauskas)

03.10. Lietuvių kalba Vilniaus mokyklose XX a. pradžioje (Olga Mastianica)

03.24. Vilniečių draugijinis gyvenimas XX a. pradžioje (Zita Medišauskienė)

04.07. Kova už Vilnių („Vilniaus sapnai“) (Dangiras Mačiulis)

04.21. Vilniaus erdvės raida iki XVI a. vidurio (Oksana Valionienė)

05.05. Vilniaus plytininkai, arba ką gali pasakyti plyta (Saulius Sarcevičius)

05.19. Vilniaus posesijų raida XVII-XVIII a. (M. Klovas, E. Meilus, O. Valionienė)

06.02. Kur dingo Vilniaus Perkūno šventykla ir ar įmanoma ją (vėl) surasti? (Darius Baronas)

06.16. Vilniaus keramika (G. Vaitkevičius)

Paskaitų pradžia – 18 val. Vieta – Lietuvos istorijos institutas, Kražių g. 5, Mažoji posėdžių salė.