Lietuvos istorijos instituto direktoriaus konkursą laimėjo Aurimas Švedas

Konkurso į Lietuvos istorijos instituto vadovo pareigas laimėjo Aurimas Švedas. A. Švedas instituto direktoriumi bus paskirtas užbaigus visas paskyrimo procedūras.

Naujam Lietuvos istorijos instituto vadovui keliami tikslai – formuoti instituto veiklos strategiją ir kryptis, prisidėti prie Lietuvos valstybingumo raidai svarbių mokslinių tyrimų, atspindinčių Lietuvos istoriją ir tapatybę bei stiprinančių šalies nacionalinį identitetą.

Iki šiol A. Švedas buvo Lietuvos istorijos instituto direktoriaus pavaduotojas ryšiams su užsieniu ir komunikacija, anksčiau užėmė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto tarybos pirmininko poziciją. A. Švedas yra Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas, yra stažavęsis Stanfordo universitete JAV.

Lietuvos istorijos institutas yra valstybinis mokslinių tyrimų institutas, pavaldus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai.

Instituto misija – plėtojant fundamentinius ir taikomuosius tyrimus tirti lietuvių tautos, Lietuvos visuomenės, kultūros, valstybingumo raidą, kaupti istorinį paveldą, tyrimų rezultatais prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo, kultūrinės tapatybės išsaugojimo.

Institutas kartu su universitetais rengia istorijos ir etnologijos tyrėjus, formuoja Lietuvos istorijos ir etnologijos mokslų strategiją.

Šiuo metu institute dirba 112 darbuotojų. 2023 m. instituto biudžetinis finansavimas siekė 4,4 mln. Eur, projektinis finansavimas – 700 tūkst. Eur.

Informacija atnaujinta 2024-07-23 18:30