Lietuvos istorijos institutas – svarbios konferencijos partneris

Šių metų spalio 17–19 d. Varšuvos universitete vyks tarptautinė konferencija „The Future of Central and East European Studies in the Light of Russia’s War of Aggression Against Ukraine“ („Rytų ir Vidurio Europos studijų ateitis Rusijos agresijos prieš Ukrainą fone“).

Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą pakeitė požiūrį į Rusiją, kuris anksčiau dominavo politikoje ir moksle. Prasidėjus karui, daugelis atkreipė dėmesį į Vidurio ir Rytų Europos šalių svarbą tarptautinėje politikoje ir moksle. Susiklosčius tokiai situacijai, atsiranda būtinybė permąstyti Vakaruose vis dar dominuojantį rusocentristinį požiūrį į Vidurio ir Rytų Europą. Šios konferencijos tikslas yra apžvelgti esamą Vidurio ir Rytų Europos bei Rusijos istorinių tyrimų padėtį, apmąstyti praeitį ir sukurti naujus metodus, kurie gali padėti decentralizuoti tolimesnių tyrimų perspektyvas, o taip pat ieškoti alternatyvų anksčiau sukurtose prielaidose bei modeliuose, naudojamuose šios Europos dalies istoriniuose tyrimuose.

Konferencijos organizatoriai: Pileckio institutas, Lenkijos Respublikos kultūros ir tautinio paveldo ministerija.

Konferencijos partneriai: Lenkijos mokslų akademijos Istorinių tyrimų centras Berlyne, Daviso Rusijos ir Eurazijos studijų centras, Jogailos universitetas Krokuvoje, Lenkijos mokslų akademijos Politikos studijų institutas, Varšuvos universiteto Rytų Europos studijų centras, Lietuvos istorijos institutas.

Su konferencijos programa kviečiame susipažinti čia.

Informacija atnaujinta 2024-10-15 14:20