Kvietimas į paskaitą „Kodėl Vilnius ten, kur jis yra, ir kodėl toks, koks yra?“
Rugsėjo 20 d. (antradienį), 18.00 val. kviečiame susitikti Vilniaus rotušėje, kur Lietuvos istorijos instituto mokslininkė, dr. Oksana Valionienė ves paskaitą „Kodėl Vilnius ten, kur jis yra, ir kodėl toks, koks yra?“. Ši paskaita pradeda keturiolikos renginių Vilniaus rotušėje ciklą „Kelionė per septynis Vilniaus amžius“.

Nuo 2022 metų rugsėjo iki 2023 m. gruodžio, kiekvieną mėnesį Lietuvos istorijos instituto mokslininkai Vilniaus rotušėje pasakos apie lemtingus mūsų valstybės sostinės įvykius bei procesus, išskirtines asmenybes, kūrusias miesto veidą.

Kuomet iš ankstyvojo urbanizacijos branduolio Vilnius virto brandžiu Europos miestu? Kada Vilniuje ėmė formuotis šiuolaikinio senamiesčio pagrindas? Kurį amžių galima laikyti Vilniaus auksiniu laikmečiu? O kuriame šimtmetyje miestą apgaubė tamsiausios sutemos? Kuomet Vilniaus siluetas neteko viduramžių miesto bruožų? Kaip ir kada Vilnius tapo tuo, kuo yra šiandien?

Šiuos ir kitus klausimus savo paskaitoje „Kodėl Vilnius ten, kur jis yra, ir kodėl toks, koks yra?“ kels bei atsakymų į juos ieškos dr. O. Valionienė.

Organizatoriai: Lietuvos istorijos institutas ir Vilniaus rotušė
Informacija atnaujinta 2022-09-05 14:35