Kviečiame į habil. dr. Magdalena Saryusz-Wolska paskaitą

Maloniai kviečiame į Lietuvos istorijos instituto, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Vokietijos istorijos instituto renginį - dr. habil. Magdalena Saryusz-Wolska paskaitą Visual Cultures in Times of Change How Did Images Shape Social Realities around 1945 and 1989?/ Vizualinės kultūros pokyčių laikais. Kaip vaizdai veikė socialinę tikrovę 1945-1989 m.?

Vieša paskaita vyks blandžio 17 d. 17 val. VU Istorijos fakultete 221 auditorijoje.

Moderatorius: prof. dr. Marija Drėmaitė

Renginys vyks anglų kalba be vertimo į lietuvių kalbą.

Įvairūs vaizdiniai šaltiniai jų raiškos formos - filmai, plakatai, žurnalų viršeliai ir daugelis kitų, yra tapę daugiau ne tik šiuolaikinės tikrovės atspindžiais. Kultūros tyrinėtojai daro prielaida/teigia, kad Nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžios prasidėjus „vizualiniam posūkiui", vaizdai aktyviai prisideda prie šiuolaikinio socialinio gyvenimo. Jie ne tik atspindi mus supantį pasaulį, bet ir jį formuoja. Tai, kas ištirta kalbant apie vėlyvąją modernybę, tinka ir istorijos tyrimams. Koks buvo vaizdų vaidmuo formuojant socialinę tikrovę ir naujojo "normalumo" idėjas lemiamais momentais 1945 ir 1989 m. Lenkijoje ir Vokietijoje? Kaip populiarioji vizualioji kultūra paveikė laikotarpį po 1945 m. ir po 1989 m.? Paskaita grindžiama populiariųjų vaizdų, kurie anuomet abiejose visuomenėse diegė naujas normas ir vertybes, aptarimu.

Magdalena Saryusz-Wolska studijavo kultūros studijas ir sociologiją Lodzės, Gyseno ir Mainco universitetuose. Lodzės universitete 2008 m. ji apgynė daktaro disertaciją, o 2016 m. Varšuvos universitete apsigynė habilitaciją. Nuo 2008 m. ji yra Lodzės universiteto Šiuolaikinės kultūros instituto docentė. Nuo 2010 m. iki 2015 m. ji stažavosi Lenkijos mokslų akademijos Istorinių tyrimų centre Berlyne, po to tapo Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje mokslo darbuotoja. Nuo 2018 m. iki 2020 m. ji taip pat buvo vizituojančia profesore ir Humboldto mokslo darbuotoja Johanneso Gutenbergo universitete Maince. Jos mokslinių tyrimų sritys: kino ir medijų istorija nuo 1945 m., vizualinė istorija, kolektyvinė ir kultūrinė atmintis, recepcijos studijos.

Naujausios publikacijos:

Mikrogeschichten der Erinnerungskultur: "Am grünen Strand der Spree" und die Remedialisierung des Holocaust by bullets, De Gruyter, Berlin und Boston 2022 (= Medien und Kulturelle Erinnerungm Bd. 8);

Bilder der Normalisierung. Gesundheit, Ernährung und Haushalt in der visuellen Kultur Deutschlands 1945-1948, Transcript Verlag, Bielefeld 2017 (gem. mit Anna Labentz).

Informacija atnaujinta 2023-04-11 14:52