2015 m. rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, Lietuvos istorijos institutas maloniai kviečia į  tarptautinę mokslinę konferenciją „Mykolas Kleopas Oginskis. Asmenybė ir epocha“, skirtą apžvelgti M. K. Oginskio (1765–1833) biografiją ir jo gyvenamąją epochą, išryškinant esminius faktorius, lėmusios politiko ir kompozitoriaus asmenybės formavimąsi bei raišką XVIII–XIX amžių sandūroje.

Konferencija rengiama kaip viena iš Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių minėjimo 2015 metais programos dalių.

Konferencija vyks Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (Katedros a.4, Vilnius).

Mokslinę konferencijos dalį užbaigs pianistės Šviesės Čepliauskaitės ir dainininkės Giedrės Zeicaitės koncertas. Koncerto programoje: M. K. Oginskio fortepijoniniai ir vokaliniai kūriniai.

Konferenciją iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Renginio organizatoriai: Lietuvos istorijos institutas, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus.

Pranešimai originalo kalbomis su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Oginskis_programa_spaudai