Knygos Senkapis Vilniuje, Bokšto gatvėje  XIII–XV a. laidosenos Lietuvoje bruožai pristatymas

2021 m. birželio 17 d. (ketvirtadienį) 16 val. 45 min.,  „Bokšto skvere“, Bokšto g. 6 (įėjimas iš Bokšto g. pusės nuo 16 val. 30 min.) vyks knygos SENKAPIS VILNIUJE, BOKŠTO GATVĖJE. XIII–XV a. laidosenos Lietuvoje bruožai pristatymas.

Knygos pristatyme dalyvaus knygos autoriai
dr. RYTIS JONAITIS,
dr. IRMA KAPLŪNAITĖ,
taip pat dr. JUSTINA KOZAKAITĖ,
prof. ALBINAS KUNCEVIČIUS,
dr. ARTŪRAS DUBONIS
Renginio moderatorius AURIMAS ŠVEDAS

Trumpa informacija apie knygą Vilniuje, Bokšto g. 6, atrastas iki tol nežinotas išskirtinis paminklas – vėlyvųjų viduramžių griautinis senkapis (Vilniaus senojo miesto rytinėje dalyje, patenkančioje į vadinamojo Rusėnų miesto, kitaip Civitas Rutenica, teritoriją), datuojamas XIII a. paskutiniu trečdaliu–XV a. pradžia. Šis laikotarpis yra daug klausimų keliantis Lietuvos istorijos tarpsnis, kai pagonišką pasaulėžiūrą šalyje keitė krikščionybė. Vilnius oficialiai išliko pagoniškas iki 1387 m., bet Bokšto gatvėje aptiktas krikščioniškosios laidosenos bruožais pasižymintis griautinis kapinynas datuojamas laikotarpiu dar iki oficialaus krikšto.

Renginio metu dalyvių prašome laikytis nustatytų saugumo reikalavimų dėl Covid-19 prevencijos.

Informacija atnaujinta 2021-06-11 08:04