Lietuvos istorijos institute veikiantis Šeimos, moterų ir vaikystės istorijos tyrėjų tinklas kviečia į COST tinklo CA22159 „EuroHealthHist“ 3 darbo grupės „Pacientai“ mišrųjį seminarą: „Motinystės istorijos: Idėjos, praktika ir perkėlimas“, kuris vyks sausio 17 d., penktadienį, 10:00-19:00 val.
Pastaruosius du šimtmečius moterų kūnai buvo vienas pagrindinių biopolitikos objektų. Modernėjančiose visuomenėse moterų kūnų, ypač jų reprodukcinių funkcijų, kontrolė buvo simbolinis ir praktinis įrankis socialiniams ir politiniams projektams įgyvendinti. Šio seminaro tikslas yra išanalizuoti, kaip skirtinguose socialiniuose, politiniuose ir kultūriniuose kontekstuose buvo interpretuojamos „modernios“ motinystės praktikos, kokias normas ir vertybes jos perteikė per motinų sveikatos priežiūros ir gimdymo patirtį ir kaip motinos reagavo į pristatytas praktikas. Kvieičiame susipažinti su seminaro programa.
Seminaras vyks Akademiniame konferencijų centre (AKC) Prahoje. Prie seminaro bus galima prisijungti per Zoom platformą. Norinčius gauti Zoom prisijungimo nuorodą, iki sausio 16 d. kviečiame kreiptis elektroniniu paštu į dr. Andrea Griffante: griphusrex@yahoo.it
Seminaras organizuojamas kartu su Max Stern Yezreel Valley kolegija (Izraelis), Hanos Arendt Totalitarizmo studijų institutu prie Drezdeno technikos universiteto (Vokietija) bei Čekijos Mokslų akademijos Naujausiosios istorijos institutu Prahoje.